מגילת עצמאות

נציבות תלונות

 


 

 
 
מועמד לשפיטה סובל מהתנכלותה של אישיות בכירה


יו"ר ועד מחוז הדרום בלשכה מעניק תמיכה למועמד לכהונת שלום, נגדו הוגשה תלונה במשטרה מצד גרושתו; הגרושה, היא בתה של האישיות המשפטית הבכירה


הדס מגן \ פורסם בגלובס
22/3/2004 15:12

 


 
הוועדה לבחירת שופטים מתכנסת מחר לבחור שופטים מחוזיים ושופטי שלום ברחבי הארץ. "קול ישראל" חשף אתמול, כי נגד אחד המועמדים לכהונת שופט בבית משפט השלום, הוגשו תלונות במשטרה מצד גרושתו, במגוון עניינים: החל מתלונה על כך שחפף את ראשו של ילדם המשותף בעת שלילד היתה דלקת אזניים, המשך בנגיעה באיבר מינו של הילד בעת ניגובו במגבת אחרי הבריכה, וכלה בכך שלכאורה איים על גרושתו כי ירצח אותה.

הדברים פורסמו ערב התכנסותה של הוועדה לבחירת שופטים, מן הסתם מתוך רצון להשפיע על הוועדה, שלא לבחור במועמד. האמת היא, שמדובר בתלונות שנסגרו; החלטת בית משפט שהתקבלה בעניינם של המועמד וגרושתו, וילדם המשותף, היו לטובתו; למועמד יש גם חוות דעת מצוינות, לרבות חוו"ד של שניים מנשיאי בתי המשפט: נשיא בית המשפט המחוזי בת"א, אורי גורן, שהמועמד למד אצלו לתואר שני, ונשיא בית משפט השלום במחוזות ת"א והמרכז, יהודה פרגו, וכן מסגן נשיא בית משפט שלום במרכז.

יו"ר ועד מחוז הדרום בלשכת עוה"ד, עו"ד דני גרטנר, מעניק תמיכה גורפת למועמד. גרטנר: "הכל דווח לוועדה לבחירת שופטים. דבר לא הוסתר. הוא עבר את ועדת המשנה בהצלחה, אפילו לא נדרש לקורס. חוות הדעת עליו מצוינות. לאור זה, המינוי היה כמעט סגור. יומיים לפני שהוועדה יושבת, פתאום הולכים ומוציאים את זה לתקשורת, מתוך רצון ברור לטרפד את המינוי".

מדובר במועמד, שהיה נשוי לבתה של אישיות בכירה במערכת המשפטית. הגירושים הסתיימו ברוח לא טובה, לפני מספר שנים, ומאז הם מלווים בהגשת תלונות שונות במשטרה, בעיקר מצד הגרושה, כנגד המועמד, ובני משפחתו. בעת שמילא המועמד את הטפסים למועמדותו לשפיטה, היו התלונות עדיין פתוחות. על אף זאת, קיבלה המערכת את המועמדות. לפני מספר חודשים נסגרו התלונות בפרקליטות מחוז ת"א (פלילי), מחוסר אשמה. בעת שהופיע המועמד בפני ועדת המשנה, התלונות כבר היו סגורות.

הגרושה אף שכרה את שירותיו של אחד מעורכי הדין המובילים בתחום המעמד האישי, עו"ד יוסי מנדלסון. הוא ייצג למשל, את נאוה ברק, בהסכם הממון מול בעלה, ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק.

מול מנלדסון, מייצג המועמד את עצמו, ואף על פי כן, תסקיר בעניין המשפחה, שהוגש לבית המשפט במטרה לקבוע הסדרי ראייה של המועמד את בנו, מצביע על כך שיחסיו של המועמד עם בנו, תקינים לחלוטין. הבן שמח וכמה למפגשים, וההמלצה היא כי הגרושה תאפשר לבן לקיים קשר שוטף עם האב, ללא מתחים.

בהמשך לכך, הנחתה שופטת בית המשפט למשפחה, בהחלטה שנתנה בשבוע שעבר, את פקידת הסעד, לקבוע הסדרי ראייה חדשים ופתוחים, בהתאם להמלצות התסקיר.

 
 
Hit Counter